علت اصلی دشمنی فرقه وهابیت با شیعیان چیست؟

2. افراط و تفریط در برداشت از دستورهای دینی نیز در دشمنی وهابیت نسبت به شیعیان تأثیر دارد. آنان زیارت قبور معصومان را محترم شمرده و باور دارند که پسندیده است و در جهت تعظیم شعائر الله باید قبور آنان را حرمت

نهاد.

از سوی دیگر وهابیت شفاعت پیامبر و خاندان او را شرک می‌دانند، و حال آنکه شیعیان شفاعت اهل بیت(ع) را ارج نهاده و باور دارند که پیامبر(ص) و خاندان او با اذن خداوند شفاعت می‌کنند. بدین‌سان برداشت‌های انحرافی وهابیان از آموزه و دستورهای دینی عامل مهم دشمنی آنان نسبت به شیعیان می‌باشد.

3. یکی از عوامل مهم دشمنی وهابیان نسبت به شیعیان، دشمنان می‌باشند، بدین معنا که آنان به اختلافات و تضاد عقاید فرقه‌های اسلامی دامن زده، وانمود می‌کنند که وهابیان طرف‌داران اسلام هستند اما شیعیان خشونت‌طلب و ضد اسلام می‌باشند!

دشمنان در قالب‌های مختلف از وهابیان حمایت کرده و به آنان آموزش می‌دهند که چگونه بر ضد شیعیان تبلیغ کرده و علیه آنان مبارزه نمایند.

دشمنان طیف وسیعی از وهابیان را آموزش داده سپس به کشورهای دیگر اعزام نموده‌اند. وهابیان نیز با حمایت و کمک‌های دشمنان علیه شیعیان جنایت کرده و می‌نمایند. جنایت همه جانبه وهابیان نسبت به شیعیان در عراق و افغانستان شاهد این ادعا است.

4. تشکیل حکومت شیعی در ایران نیز یکی از عوامل مهم دشمنی وهابیت نسبت به شیعیان می‌باشد، زیرا این مسئله موجب پیدایش موجی از توجه بر مکتب تشیع شده، بسیاری از مسلمانان وقتی ادیان دیگر با دیدگاه مثبت به مذهب تشیع نظر می‌کنند.

تحقق انقلاب، باعث بیداری اسلامی شده، به گونه‌ای که بسیاری از ملّت‌های مسلمان نقش ایران را در بیداری اسلامی می‌ستایند و این موجب پذیرش ایران و دیدگاه شیعی می‌شود، و این وضع متعصبان اهل سنت را که غالباً در دین وهابی و سلفی وجود دارند عصبانی و ناراحت نموده است. آنان به صورت‌های مختلف قصد ضربه زدن به تفکر شیعی و جدا کردن آن از جامعة اسلامی را دارند .

اللهم عجل لولیک الفرج

جهت تعجیل در فرج امام زمان(عج) صلوات

منبع: منتظرین قائم

/ 3 نظر / 16 بازدید

سلام خسته نباشید.لطفاً خط و فونت رو تغییر بدید. خیلی ریز هستش.

عباس

سلام ممنون که منو لینک کردید شما هم لینک شدید . جهت تعجیل در فرج امام زمان(عج) صلواتی بفرستید . اللهم عجل لولیک الفرج

شبکه وبلاگی اصفهان

سلام. مطلب شما در شبکه وبلاگي شهر اصفهان کار شد. اين مهم باعث مي شود مطلب شما بازديد کننده بيشتري داشته باشد. اميد است با تبليغ لينک و لوگو سايت ما در وبلاگتان ياريمان کنيد. لطفا با بروز کردن وبلاگتان به ما کمک کنيد تا ما بتوانيم مطالبتان را بيشتر بازنشر کنيم. منتظر ايميل ها ، پيشنهاداتان و پيشنهاد لينکتان هستيم. امام صادق(ع)